Oczyszczająca maseczka z mleka i żelatyny

Zaskórniki to zmora wielu kobiet. I chociaż przemysł kosmetyczny oferuje przeróżne produkty wspomagające ich usuwanie, warto czasem również sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, które okazują się być równie skuteczne i niosą ze sobą mniejsze ryzyko uczuleń i podrażnień.

Okazuje się, że żelatyna może mieć swoje zastosowanie nie tylko w kuchni! Domowa maseczka typu peel off, przygotowana z żelatyny i mleka, działa peelingująco i oczyszczająco na skórę, usuwa nieestetyczne zaskórniki i zwęża pory. Zabieg możesz z powodzeniem przeprowadzić w warunkach domowych – nie zajmuje dużo czasu, a wykonywany regularnie – daje doskonałe efekty.

Do przygotowania maseczki będziesz potrzebować jedynie 2 łyżek mleka i 2 łyżek żelatyny w proszku. Oba składniki dokładnie wymieszaj ze sobą, a następnie podgrzej w rondelku tak, by żelatyna się rozpuściła. Gdy przygotowana mikstura delikatnie przestygnie (ale nadal jest ciepła), nanieś ją równomiernie pędzelkiem na całą twarz, omijając okolice oczu. Pozostaw maskę na twarzy na około 20-30 minut. Po tym czasie zmyj dokładnie całość ciepłą wodą. Aby wzmocnić efekt maski, przed zabiegiem warto wykonać ziołową kąpiel parową, np. z rumianku. Dzięki temu skóra jeszcze skuteczniej wchłonie maskę.

Aby zapewnić długotrwały efekt, zabieg wykonuj przynajmniej dwa razy w tygodniu.